پرواز پس از غواصی

بدون دیدگاه

توضیحات

غواصان همیشه مشتاقند قبل از ترک یک مقصد خاص ، در چند غواصی فشار اضافی  بیاورند . بالاخره ما می خواهیم از سفرهای غواصی خود نهایت استفاده را ببریم ، مگر نه؟ شاید شما از  غاری جدید برای اکتشاف شنیده باشید که قبلاً از آن  اطلاع نداشتید ، یا شاید یک غواص دیگردر مورد حضور برخی از موجودات جالب دریایی در یک سایت غواصی در مجاور سایت غواصی به شما اطلاع دهد . و چون یک عاشق اقیانوس کنجکاو و بی باک هستید ، به راحتی نمی توانستید این شگفتی ها را ببینید زیرا ممکن است مدت زمان طولانی بگزرد تا بتوانید به هر کشور یا جزیره ای که در حال حاضر از آن بازدید می کنید برگردید.

دلایل شما هرچه باشد ، احتمالاً از خود می پرسید که آیا غواصی در روز عزیمت یا غروب قبل از پرواز زود هنگام ، ایمن است؟ این معضل غالباً برای غواصان ظهور می کند ، زیرا غواصی و پرواز دو فعالیتی هستند که اغلب با هم همپوشانی دارند و اگر برنامه ریزی درستی نداشته باشید ، می تواند منجر به عوارض شدید - و بالقوه کشنده - برای سلامتی شود .

احتمالاً قبلاً آگاه بوده اید که پس از غواصی پرواز به این سرعت توصیه نمی شود ، اما سوال همچنان باقی است

 واقعاً چه مدت باید منتظر بمانید؟

پرواز بعد از غواصی

متأسفانه ، هیچ پاسخی ساده برای این سوال وجود ندارد. همه اینها به ریسکی که مایل هستید بپذیرید و همچنین حداکثر ارتفاعی که در آن پرواز خواهید کرد و همچنین اینکه آیا غواصی شما شامل رفع فشار است ، می شود.

با این وجود ، برای اینکه شما یک ایده تقریبی از مدت زمان انتظار داشته باشید ، چندین سازمان نظر خود را در این مورد ارائه داده اند :

نیروی دریایی ایالات متحده به شما توصیه می کند پس از غواصی حداقل دو ساعت قبل از سوار شدن به هواپیما صبر کنید ، در حالی که نیروی هوایی ایالات متحده می گوید شما باید 24 ساعت صبر کنید . شبکه هشدار غواصان یا  DAN قبل از پرواز حداقل 12 ساعت فاصله سطحی را توصیه می کند و دستورالعمل های انجمن حرفه ای مربیان غواصی یعنی سیستم PADI پس از غواصی می گویند غواصان ظرف 12 ساعت پس از تکمیل یک غواصی نباید به ارتفاع بالا صعود کنند. یا 18 ساعت بعد از انجام چندین غواصی (در صورت امکان 24 ساعت صبر کنید).

 

سازمان فاصله سطح توصیه شده قبل از پرواز
شبکه هشدار غواصان (DAN) 12 ساعت (حداقل)
نیروی هوایی آمریکا 24 ساعت
نیروی دریایی آمریکا 2 ساعت
انجمن حرفه ای مربیان غواصی (PADI) 12 ساعت (برای غواصی های یک نفره)
18 ساعت (برای چند غواصی)
24 ساعت (فاصله ایده آل توصیه شده)

حداقل این که این توصیه ها متناقض است . بنابراین کدام راهنما را باید دنبال کنید؟ برنده فعلی بحث ،دستورالعمل DAN است  که بیان می کند:

  • پس از غواصی بدون  برداشت فشار ، حداقل فاصله سطح قبل از پرواز 12 ساعت پیشنهاد می شود.
  • بعد از غواصی تکراری بدون برداشت  فشار در روز یا چند روز غواصی ، حداقل فاصله سطح قبل از پرواز 18 ساعت پیشنهاد می شود.
  • برای غواصی هایی که نیاز به توقف فشار فشرده دارند ، شواهد تجربی یا منتشر شده ای وجود دارد که بتوان آنها را بر اساس یک توصیه تنظیم کرد. برای غواصی از فشار فشرده ، فاصله سطح قبل از پرواز قابل ملاحظه ای بیشتر از 18 ساعت محتاطانه به نظر می رسد

پرواز پس از غواصی

 

توجه: اطلاعات فوق مربوط به غواصی اسپرت  است و نباید در مورد غواصی صنعتی  یا غواصی نایتروکس اعمال شود.

چه 12 ساعت صبر کنید و چه 18 ساعت (یا بیشتر) ، هیچ تضمینی وجود ندارد که هنگام پرواز دچار بیماری رفع فشار یا همان dcs نشوید. مسلماً ، هرچه مدت زمان فاصله سطح قبل از پرواز بیشتر باشد ، نیتروژن بیشتری را از سیستم خود خارج می کنید - که خطر ابتلا به فشار فشار را به حداقل می رساند.

استفاده از کامپوتر های غواصی برای محاسبه زمان انتظار بعد از غواصی

 

غواصی کامپیوتر در بالای باله ها ، ماسک ، و اسنورکل

به عنوان یک غواص ، به احتمال زیاد شما در حال حاضر یک کامپوتر غواصی دارید . اما اگرندارید ، خرید  ان یک ایده خوب  وصدالبته  الزامی است . این امر به شما کمک می کند تا پس از معضل پروازبعد از  غواصی بیشتر حدس و گمان ها از کل پرواز خارج شود ، زیرا برخی ازبهترین دایو کامپوترهای موجود امروزه باید توانایی انجام محاسبات لازم را داشته باشند و "بهترین زمان پرواز" را بر اساس پارامترهای غواصی مجاسبه کنند .

خطر پرواز پس از غواصی

 غواص در اعماق زیر آب

صادقانه بگوییم ، صعود به ارتفاع زیاد بلافاصله پس از غواصی ، خطر ابتلای فرد به بیماری تقلیل فشار را افزایش می دهد . پرواز بعد از غواصی به دلیل کاهش فشار جو هنگام بالا رفتن ، این خطر را افزایش می دهد. کابین های هواپیما ممکن است تحت فشار باشند ، اما فقط در ارتفاع کروز به حدود 11 یا 12 پوند در هر اینچ مربع psi می رسند. این هنوز هم کاهش قابل توجهی ازسطح دریا دارد که تقریباً 14.5 psi است.

خطوط هوایی بین المللی در ارتفاع حدود 2000 متری بالاتر از سطح دریا تحت فشار قرار دارند و این بدان معنی است که کاهش فشار بر روی غواص حدود 25 درصد است و با افزایش درجه فوق اشباع نیتروژن و با افزایش اندازه هرکدام از حباب ها در ارتباط است در نتیجه غواص ممکن است حامل نیتروژن باشد . فقط ممکن است هنگام رسیدن به سطح  ، بدن پس از غواصی چند حباب کوچک داشته باشید که به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال ، اگر بلافاصله بدون انتظار زمان کافی پرواز کنید ، این حباب های کوچک ممکن است منبسط شوند (به دلیل کاهش فشار با ارتفاع) و می توانند باعث بروز علایم  dcs شود   

فاصله زمانی قبل از پرواز پس از غواصی

روش های زیادی برای جلوگیری از ابتلا به بیماری تقلیل فشار وجود دارد  ، اما ما به شما توصیه می کنیم از قضاوت  و دانش خود استفاده کنید و برخی از عوامل را قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه چه مدت صبر کنید قبل از پرواز پس از غواصی ، در نظر بگیرید . همانطور که قبلاً ذکر شد ، این عوامل شامل تعداد غواصی انجام شده در طول سفر ، انواع غواصی (رفع فشار ، عدم فشار فشرده سازی ، غواصی در ارتفاع ، نایتروکس و غیره) انجام شده ، سلامت عمومی ، نوع بدن و سن شما می باشد. .

احتمال dcs  تخمین زده شده فاصله سطح پرواز 12 ساعت پس از غواصی حدود یک درصد است . از بین 300000 تا 400000 نفری که 12 تا 24 ساعت پس از آخرین غواصی خود به خانه پرواز می کنند ، میزان برآورد بیماری تقلیل فشار در بین این غواصان حدود 0.004 درصد است ، و این قانون 12 تا 24 ساعته را به بیشترین رعایت غواصان در سراسر جهان تبدیل می کند.

اگر هنوز مطمئن نیستید و فقط می خواهید آن را ایمن سازی کنید ، بهترین کار این است که از قبل برنامه ریزی کنید و یک روز (دقیقاً 24 ساعت) بین آخرین غواصی و پرواز خود بگذارید. یک گزینه حتی بهتر (و ایمن تر) این است که دو روز صبر کنید ، به خصوص اگر غواصی های عمیق یا چند بار انجام داده اید .

آنچه هنگام پرواز پس از غواصی باید به خاطر بسپارید !

مسافرینی که با هواپیمای تجاری پرواز می کنند

اکنون که شما یک ایده کلی در مورد مدت زمان صبر قبل از پرواز دارید ، مهم است که قبل از سوار شدن به آن هواپیما ، در مورد برخی از مواردی که باید از آنها آگاهی داشته باشید ، خود را آموزش دهید.

بر اساس اداره هوانوردی فدرال( FFA) در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که غواصان باید به خاطر بسپارند :

  1. بین غواصی و پرواز حداقل 24 ساعت صبر کنید.
  2. با علائم DCS آشنا شوید تا بتوانید خود و همراهان خود را کنترل کنید.
  3. هر زمان که با هواپیمای بدون فشار بالاتر از 18000 فوت پرواز می کنید ، در معرض خطر ارتفاع DCS هستید. اگر قبل از پرواز غواصی می کردید ، حتی در ارتفاعات بسیار کمتری نیز در معرض خطر خواهید بود.
  4. تنفس 100٪ اکسیژن در هر زمان از پرواز مانع از ارتفاع DCS  نمی شود. با این حال ، اگر شما قادر به انجام پیش تنفسی اکسیژن قبل از برخاست هستید ، این امر تا حد زیادی به کاهش ابتلا به بیماری تقلیل فشار کمک می کند .  .
  5. حتی در هواپیمای تحت فشار ، ممکن است در نتیجه کاهش فشار ناگهانی کابین در هنگام فشار سریع  در حین پرواز ، همچنان با ارتفاع DSC مواجه شوید. اگر این اتفاق افتاد ، حداقل به مدت 24 ساعت از پرواز دوباره خودداری کنید. همچنین ، حتماً مراقب علائم تأخیر DCS باشید و بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.
  6. اگر هنگام پرواز علائمی از DCS را تجربه می کنید و در هنگام فرود هواپیما از بین می روند ، این به معنای خوب بودن شما نیست. در واقع ممکن است تأیید این باشد که شما در حال تجربه ارتفاع  هستید ، در این صورت شما باید سریعاً توسط یک متخصص پزشکی ارزیابی شوید.
  7. اگر نشانه ای مبنی بر اینکه شما  بیماری تقلیل فشار را تجربه کرده اید ، از پرواز مجدد خودداری کنید. قبل از سوار شدن به پرواز دیگر ، خود را توسط یک افسر پزشکی  FFA ، معاینه پزشکی هواپیمایی ، جراح پرواز نظامی یا متخصص پزشکی پرفشار بررسی کنید.

 

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;