غواصی سطحی | snorkeling

بدون دیدگاه

توضیحات

در حال حاضر بسیاری از اقامتگاه های استوایی ، اسنورکلینگ را به عنوان بهترین تفریحشان ارائه می دهند و دقیقا بهترین نکته ای که درباره ی این تفریح یا ورزش وجود دارد این است که در آن فرصتی به دست می آورید تا حیات دریایی و انواع حیوانات و گیاهان زیر آب را ببینید . خیلی ها اسنورکلینگ را با غواصی  اسکوبا یا فری دایوینگ اشتباه می گیرند در صورتی که در درجه ی اول باید بدانید که بین این سه ، تفاوت زیادی وجود دارد.

اسنورکلینگ

اسنورکلینگ شنا کردن در امتداد سطح آب و لذت بردن از دنیای زیر آب مجهز به ماسک ، اسنورکل (لوله تنفسی شکل) وباله هایا فین ها است . این ماسک به شما اجازه می دهد بینایی واضح در زیر آب داشته باشید ، اسنورکل با نفس کشیده شدن صورت در آب نفس بکشد و باله های شنا با تلاش کمتر و کنترل بیشتر حرکت کنند . اسنورکلینگ نیازی به آموزش خیلی حرفه ای ، هزینه های عمده و یا تلاش بدنی شدید ندارد

اسنورکلینگ

تجهیزات موردنیاز اسنورکلینگ

 اماده سازی و پیداکردن تجهیزات اسنورکلینگ یا غواصی سطحی بسیار  اسان و بی دغدغه هستند . تجهیزات ضروری شامل اسنورکل غواصی برای تنفس ،  ماسک غواصی یا عینک شنا برای بینایی در اب و فین های غواصی نیز برای پیشروی استفاده می شوند  . 

تجهیزات اسنورکلینگ

تنها چیزی که یک فرد اسنورکلر باید همراهش داشته باشد لوله ی مخصوص اسنورکلینگ است که این لوله در واقع تیوبی با طول تقریبی ۳۰ سانتیمتر و قطر۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتیمتر است . این تیوب به طور معمول  شکل L و یا J دارد و انتهای آن در داخل دهان قرار می گیرد و این لوله از لاستیک و پلاستیک ساخته شده است تا خاصیت انعطاف پذیری داشته باشید . بدین ترتیب یک سر این لوله در داخل دهان و یک سر دیگر آن در بیرون آب و روی سطح آب است و فردی که اسنورکلینگ می کند می تواند به راحتی اکسیژن مورد نیازش را از هوا بگیرد .  فین های اسنورکلینگ هم به نسبت فین های اسکوبا کوتاه تر میباشند و از نوع فین های کفشی هستند .

یکی از  سری تجهیزات جدید اسنورکلینگ که  مورد توجه بسیاری از اسنورکلرها  قرار گرفت ظهور ماسک اسنورکل تمام رخ است . اسنورکل یکپارچه اساساً از لوله ای تشکیل شده است که با دریچه قطع شده در قسمت پایین ماسک غواصی باز می شود . اسنورکل های یکپارچه باید با شیرهایی تعبیه شوند تا هنگام غوطه ور شدن ، ورودی هوای اسنورکل بسته شود . در غیر این صورت آب به دهانه بالای آن می ریزد و فضای داخلی ماسک را طغیان می کند . اسنورکل ها به سوکت های بالا یا کناره های ماسک متصل می شوند . ماسک های اسنورکل نسل جدید ماسک هایی با صورت کامل هستند که چشم ها ، بینی و دهان را می پوشانند

ماسک اسنورکل تمام رخ

انتخاب بهترین مکان برای غواصی سطحی


غواصی سطحی غالباً آزادانه انجام می شود و از یک ساحل یا سنگ وارد آب می شود . با این حال ، برای رسیدن به برخی از نقاط واقع در فاصله بسیار دور از ساحل ، می توان به یک قایق نیاز داشت . بسیاری از شرکت ها ، در سراسر جهان ، تورهای غواصی روزانه یا نیم روزه ترتیب می دهند که به snorkelers اجازه می دهد از این مکان ها مانند صخره های سد معبر ، جزایر یا غارها لذت ببرند.

مکانهای مناسب برای اسنورکلینگ دریای گرم و معتدل ، با آب شفاف ، تقریباً بدون موج و جریان و زندگی دریایی پر جنب و جوش است . صخره های مرجانی ، با تنوع زیستی رنگارنگ و غنی خود ، مطمئناً محبوب ترین نقاط غواصی هستند ، اما بسیاری دیگر از محیط های آبزی را می توان به طور بالقوه کشف کرد . مناطق صخره ای ، چمنزارهای علف دریایی ، تالاب ها و گیاهان حرا غالباً نقاط غواصی و همچنین غارهای خاص زیر آب ، شکاف ها ، دریاچه ها و حتی رودخانه ها را ایجاد می کند که تجربه های به یاد ماندنی غواصی را فراهم می کند.

 

تفاوت غواصی سطحی و اسکوبا چیست ؟
غواصی  اسکوبا به معنای گشت و گذار در محیط زیر آب است در شرایطی که هم تجهیزات مناسبی داشته باشید و هم حتما باید سیستم تنفسی مناسب یعنی سیلندر  هوا داشته باشید . در غواصی  اسکوبا شما به عمق آب می روید و از آن جایی که دسترسی به سطح آب برای گرفتن هوا ندارید، باید حتما تانک هوا همراهتان داشته باشید . ولی اسنورکلینگ فرق دارد، اسنورکلینگ به معنای جستجوی حیات آبی و گشت و گذار در دنیای زیر آب است اما برای اسنورکلینگ نیازی به سیلندر نیست چرا که بر خلاف غواصی اسکوبا ، شما در سطح آب هستید و می توانید هوا مورد نیازتان را از طریق لوله ای که یک سر آن به بیرون آب است، تهیه کنید
 تفاوت دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که اسنورکلینگ در آب های کم عمق جواب می دهد چرا که شما نمی توانید به عمق آب بروید در حالیکه غواصی  اسکوبا دقیقا برعکس آن است و هر چه که آب عمیق تر باشد، هیجانش بیشتر می شود.

هنگام اسنورکلینگ چه چیزی می توانیم ببینیم؟
برای مواجهه با موجوداتی که همه در آرزوی مشاهده آنها در زیر آب هستیم ، حتما نیازی به غواصی با سیستم تنفسی خاصی  نیست: ماهی های گرمسیری رنگارنگ (دلقک ماهی ، پروانه ماهی...) ، کوسه های نهنگ ، اسب های دریایی ، لاک پشت های دریایی، کوسه ها، اختاپوس ها ، ستاره های دریایی ، صدف های غول پیکر ،مارماهی، و حتی دلفین ها و نهنگ ها ... در برخی از نقاط جهان ، شما حتی می توانید با مهرهای راهب ، شیرهای دریایی ، پنگوئن ها و ..مهیج همراه شوید . تقریباً محدودیتی برای مناظر زیر آب  در اسنورکلینگ وجود ندارد . و همیشه لازم نیست به صورت اسکوبا غواصی کنید تا مناظر زیراب را مشاهده کنید

چگونه اسنورکل انجام دهیم؟

1
چگونه اسنورکل کنیم
از تجهیزات خود استفاده کنید

اول از همه ، مهم است که در مورد تجهیزات خود اطمینان حاصل کنید - هنگامی که آنها را خریداری می کنید  متناسب با معیارهای لازم  ، اما همچنین هنگامی که برای اولین بار از آنها استفاده می کنید.

مطمئن باشید ماسک شما به درستی برای صورت شما نصب شده است. در صورت نیاز ، بند ماسک را با استفاده از سگک های محکم تنظیم کنید. اگر اولین بار شماست ، تنفس را از طریق ماسک غواصی و اسنورکل در خارج از آب انجام دهید.

2
اولین بار غواصی
صورت خود را در آب قرار دهید

جایی را انتخاب کنید که در عمق خود باشید. به حالت ایستاده (یا روی زانو) قرار بگیرید ، و سپس به جلو خم شوید و ماسک خود را در آب فرو کنید . بعضی اوقات افراد به چند دقیقه وقت نیاز دارند تا به آن عادت کنند.

سپس بیاموزید که چگونه آب را از ماسک غواصی و اسنورکل خود خارج کنید . اگر آب به اسنورکل شما وارد شد ، فقط باید آب را از آن خارج کنید . آب از طریق دریچه تهیه شده (برای اسنورکل هایی که روی آنها نصب شده است) یا از انتها خارج می شود. اگر در ماسک شما آب وجود دارد (که گاهی اوقات اتفاق می افتد) ، سر خود را از آب خارج کنید و فقط قسمت پایین ماسک را به سمت بالا بردارید تا از شر آب خلاص شوید. در برخی از ماسک ها دریچه هایی تعبیه شده است که به شما امکان می دهد آب را با نفس کشیدن از بینی در ماسک خود خارج کنید ، بدون اینکه مجبور شوید ماسک را بلند کنید.

3
غواصی را یاد بگیرید
اجازه دهید از طریق اسنورکل خود شناور شوید و نفس بکشید

مرحله بعدی امتحان کردن غواصی سطحی در حالت افقی ، روی سطح آب ، بدون دست زدن به کف دریا است. فقط بگذارید خود را شناور کنید ، در حالی که صورت در آب است . خواهید دید که دیگر نیازی به تلاش خاصی ندارید و "به طور خودکار" شناور می شوید . سعی کنید آرام باشید - غواصی اسنورکلینگ واقعاً می تواند یک فعالیت تسکین دهنده باشد.

4
سنکر اول تایمر
از دنیای زیر آب لذت ببرید و لذت ببرید!

حالا سعی کنید به جلو حرکت کنید . در حالی که سعی دارید فین ها را زیر سطح آب نگه دارید ، حرکات کوچک آرام و رو به پایین را انجام دهید . به یاد داشته باشید که در حالت افقی قرار بگیرید . ریتمی در حدود 20 حرکت باله در هر دقیقه تمام چیزی است که شما برای حرکت آهسته به جلو نیاز دارید. شما باید دستان خود را در کنار بدن خود نگه دارید یا به پشت خود متصل شوید ، تا سیالیت آب را بدست آورید. با تمرین می بینید که وقتی از فین های خود با انرژی بیشتری استفاده می کنید ، دستیابی به سرعت کاملاً سریع (و شنا در مسافت های طولانی به راحتی) آسان

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;