dive camera | دوربین غواصی

بدون دیدگاه

توضیحات

دوربین غواصی

عکاسی در زیر آب با معرفی دوربین های دیجیتال ، دوربین فیلمبرداری و محفظه ها ، استروب ها و چراغ ها متناسب با آنها ، مورد محبوبیت زیادی قرار گرفته است . از آنجا که نتایج بلافاصله قابل مشاهده ، ارزیابی و تنظیم است ، تصویربرداری از زیر آب از مشاغل تخصصی که توسط افراد آگاه انجام می شود به سرگرمی تبدیل شده است که تقریباً هر غواصی می تواند و باید از آن لذت ببرد . امروز نگاهی به اطراف یک قایق غواصی بیندازید ، و احتمال این وجود دارد که نیمی از غواصان داخل هواپیما تجهیزات لازم را برای مستند کردن غواصی خود به اشتراک بگذارند و آنها را با دوستانشان در خانه به اشتراک بگذارند.

شناخت دوربین غواصی

پیشرفت دوربین های غواصی

پیشرفت تکنولوژی دوربین های غواصی در چند سال اخیر همانند یک معجزه بوده است . اکنون دوربین های غواصی کوچک تر شده اند و حمل و فیلمبرداری یا عکسبرداری با آنها نیز بسیار راحت تر شده است و کاهش قیمت این دوربین ها ، شاید از بهترین خبر هایی باشد که بتوان به یک غواص عکسبردار داد .  

دوربین های زیر اب چگونه کار می کنند؟
دوربین های زیر آب ثابت و فیلمبرداری کاملاً شبیه دوربین های معمولی و خشک در زیر آب کار می کنند . در حقیقت ، اکثرا قریب به اتفاق دوربین هایی که امروزه توسط غواصان استفاده می شود ، دوربین های معمولی هستند ... اما آنها در یک محفظه ضد آب قرار داده شده اند تا به آنها امکان عملکرد و تمرکز در زیر آب را بدهد . بنابراین بیشتر روش های استفاده از دوربین در زیر آب تقریباً همان روش استفاده از دوربین مشابه در خشکی است.

رنگ چیزی است که بسیار متفاوت است . آب نسبتاً سریع نور را جذب می کند و ابتدا قسمت انتهایی قرمز طیف (رنگهایی که در بیرونی ترین قوسهای بیشتر رنگین کمان ها مشاهده می کنید) را جذب می کند . بنابراین پس از گذراندن فقط چند متری از زیر آب ، قرمزها دیگر برای دوربین قابل مشاهده نیستند - به نظر می رسد که در تصویر نهایی قهوه ای یا سیاه هستند . در عمق ، به نظر می رسد که همه چیز سایه های مختلفی از بنفش آبی خاموش است. رنگ های دیگر هنوز وجود دارند و مغز شما می تواند آنها را تشخیص دهد ، اما دوربین دیگر نمی تواند آنها را روی تصویر نهایی تولید کند.

از آنجا که نور فلاش باید حداکثر چند فوت از آب عبور کند ، می تواند طیف کاملی از رنگها را به تصاویر زیر آب بازگرداند. با استفاده از دوربین های فیلم برداری ، ممکن است چراغ ها برای انجام همان کار اضافه شوند. یا برای صحنه های با زاویه دید گسترده ، می توان با استفاده از فیلتر تصحیح رنگ نارنجی مایل به قرمز در مقابل لنز دوربین ، طیف وسیع تری از رنگ را ایجاد کرد.

سوژه ها و دوربین غواصی

کنترل حرکت، در عکاسی زیرآب بسیار مهم است زیرا برخلاف سطح زمین سوژه‌ها و عکاس همیشه در حال جنبش و حرکت‌اند . انعکاس نور عامل دیگری است که تأثیر زیادی بر عکاسی زیر آب می‌گذارد . عکاس ، هر چقدر عمیق‌تر در عمق آب فرو رود به نور کمتری دسترسی خواهید داشت . سوژه‌ها در زیر آب بسیار کوچک‌تر از سطح زمین توسط دوربین ثبت می‌شوند

انواع دوربین غواصی

کدام نوع دوربین غواصی بهتر است ؟

دوربین مورد استفاده شما به سه چیز بستگی دارد :

 • انواع تصویری که می خواهید عکس بگیرید
 • سطح نسبی مهارت های غواصی شما
 • بودجه عکاسی یا فیلمبرداری شما

به عنوان مثال ، در عکاسی ماکرو  ، که در آن از سوژه های کوچکتر (مانند دلقک ماهی یا میگو) عکس می گیرید ، می تواند از دوربین های کاملاً جمع و جور مجهز به نوع استروب های کم مصرف که معمولاً در بسته های دوربین هستند استفاده کنید 

به همین ترتیب ، فیلم های زیر آب را می توان با استفاده از فقط یک دوربین فیلمبرداری جمع و جور ، یک محفظه طراحی شده برای آن دوربین فیلمبرداری و یک فیلتر تصحیح رنگ ، مطابق با استاندارد کیفیت فیلم خانگی فیلمبرداری کرد .

اکثر غواصان جدید با استفاده از تجهیزات ساده تر که استفاده از آن برای غواص جدیدتر آسان تر است ، بسیار سرگرم کننده تر هستند و می توانند نتایج خوبی بگیرند . تصاویر زیر آبی که از سفر خود برمی دارند که دوستان شان را متحیر می کند.

از طرف دیگر ، اگر شما در حال حاضر یک غواص باتجربه هستید که می توانید از دوربین های دیجیتال و عکس های متوسط ​​مطلع شوید ، ممکن است سرمایه گذاری در تجهیزات دنده ای با کیفیت حرفه ای همان چیزی باشد که برای بالا بردن عکس یا فیلم شما لازم است .

عکاسان باتجربه در زیر آب می دانند که آب به سرعت نور را جذب می کند ، بنابراین فواصل دوربین از سوژه که می توان با آن در کنار یک فلاش ساده روی دوربین کار کرد ، معمولاً به استروب های فوق العاده قدرتمند در زیر آب نیاز دارد . بیشتر افراد حرفه ای از دو یا چند استروب نیز استفاده می کنند ، زیرا می تواند سایه هایی با ظاهر غیر طبیعی ایجاد کند. و به منظور جلوگیری از روشن شدن شن و ماسه یا لکه های معلق در آب (معروف به " backscatter ") ، عکاسان پیشرفته تر ساقه های خود را بر روی بازوهای بلند و مفصلی قرار می دهند ، بنابراین می توان سوژه را از هر دو طرف روشن کرد و نه آن را به صورت مستقیم روشن کرد ( این باعث می شود که آب بین دوربین و لنز توسط استروب ها روشن نشود).

در واقع ، برخی از عکاسی ها ، مانند عکس های بیش از حد زیر که اغلب روی جلد مجله های غواصی مشاهده می کنید ، شامل تجهیزات بسیار تخصصی است - یک دوربین با فیلتر تقسیم شده بر روی لنز ، یک گنبد بسیار عریض ساخته شده از شیشه های معدنی برای ریختن آب ، و غیره .

بنابراین اگرچه تنظیمات با کالیبر حرفه ای می توانند نتایج مناسب و حرفه ای را در دستان مناسب ایجاد کنند ، اما لازم به ذکر است که استفاده از چنین دنده ای هم به دانش فنی برای کار با تجهیزات و هم به مهارت های پیشرفته غواصی برای مانور یک دکل دوربین نسبتاً بزرگ در زیر آب نیاز دارد .  البته بدون آسیب رساندن به تجهیزات یا محیط زیست.

بودجه نیز در اینجا بازی می شود ، زیرا چرخ دنده ای که توسط متخصصان استفاده می شود به طور طبیعی هزینه بیشتری دارد . به عنوان مثال ، شما می توانید یک بسته کامل دوربین عکاسی و عکسبرداری - دوربین ، محفظه و بارق کلوزآپ - خریداری کنید و بطور قابل توجهی کمتر از هزینه های خود صرف خریدن یکی از دو استروبی که بیشترین مزیت را دارند یا فقط گنبد را خرج کنید . درگاهی که معمولاً یک حرفه ای در محفظه دوربین خود دارد.

میزان مشارکت شما در عکاسی یا فیلم برداری زیر آب هر چه باشد ، این یک فعالیت عالی هنگام غواصی است و این مزیت را نیز دارد که می توانید منظره را به دوستان و خانواده خود نشان دهید .

انواع دوربین های  زیر اب

 دوربین های عکاسی دیجیتال
 به طور کلی ، دو نوع دوربین عکاسی دیجیتال اساسی وجود دارد: دوربین های point-and-shot دارای یک لنز داخلی هستند و به شما نمایش پیش نمایش زنده ای از آنچه در صفحه کوچک داخلی در پشت عکس می گیرید ، در حالی که تک لنز است ، می دهد. دوربین های رفلکس (SLR) انواع مختلفی از لنزها را می پذیرند و - در حالی که تصویری که به تازگی عکاسی کرده اید هنوز در صفحه پشتی نشان داده می شود - به طور کلی تنظیم می شوند ، بنابراین با مشاهده منظره یاب عکس خود را می سازید. اما حتی در میان این دو نوع اساسی ، زیر مجموعه های زیادی پیدا خواهید کرد.

دوربین های فوق العاده جمع و جور نقطه ای و عکسبرداری 

 معمولاً به اندازه ای کوچک هستند که در جیب پیراهن حمل می شوند. آنها به جای منظره یاب دارای یک صفحه نمایش زنده در پشت هستند و معمولاً به گونه ای تنظیم می شوند که اساساً در حالت "خودکار" کار کنند - شما فقط تصویر را می سازید و دکمه را فشار می دهید . چشمک زن روی این نوع دوربین ها معمولاً داخلی است . این نوع دوربین در میان غواصانی که بودجه عکس کمتری دارند و یا می خواهند بدون کشیدن وسایل نقلیه زیادی عکس بگیرند (دوربین ، محفظه و بارق معمولاً در یک فضای نسبتاً کوچک جای می گیرند) بسیار محبوب است.

دوربین های  عکاسی  کامپکت 

 نوعی عکسبرداری هایی هستند که به طور کلی حالت های عکس بیشتری را ارائه می دهند . معمولاً دامنه این لنزها برای دوربین های این چنینی بیشتر است و سبک باران نیز به سبک پاپ آپ مناسب است.

 point-and-shot دوربین های پیشرفته

  ممکن است دارای منظره یاب باشند ، حالت عکسبرداری دستی و همچنین اولویت دیافراگم و شاتر را دارند و  می تواند فلش خارجی یا سیم بارق را به آن متصل کرد. برخی از نقاط عکاسی پیشرفته به شما امکان می دهد لنزها را عوض کنید ، و این در تجارت عکس به عنوان دوربین های " prosumer " نامیده می شود ، زیرا دارای ویژگی های دنده های حرفه ای و مصرفی هستند.

نگهداری و تعمیر دوربین های غواصی


محفظه های دوربین ، دوربین های زیر آب و استروب ها باید بعد از هر غواصی در آب شستشو داده و مرطوب نگه داشته شوند (بنابراین بلورهای نمک روی آن تشکیل نمی شود). در پایان روز ، قبل از خراب شدن چرخ دنده دوربین ، آن را خیس کنید و سپس آن را در آب گرم بشویید (وان حمام یا یک غرق عمیق مکان های خوبی برای انجام این کار است). بسیاری از قایق های غواصی دارای قابلیت شستشوی دوربین هستند که به شما امکان می دهد پس از غواصی چرخ دنده دوربین خود را خیس کنید.

اکرکه خراش های جزئی در خارج از درگاه لنز مشاهده کردید باید بدانید که به طور معمول تأثیر کمی بر کیفیت تصویر دارد (آب "آنها را پر می کند") ، شما می توانید از پوشش پورت برای محافظت از درگاه ها و لنزهای بین غواصی استفاده کنید .   آن را در موارد ناهموار و پر از کف قرار دهید. اکثر تجهیزات مدرن دوربین در واقع به طرز حیرت انگیزی ناهموار هستند ، اما با دانستن اینکه از آن مراقبت می کنید احساس بهتری خواهید داشت!

Source

هنگام خرید دوربین زیر آب چه نکاتی را باید در نظر گرفت

Sourceاول و مهمترین ، شما باید محدوده قیمت خود را تعیین کنید. اگر این کار را نکرده باشید ، می توانید هزینه های خود را زیاد  کنید

 .و بعد هدف خود از دوربین را مشخص کنید ، صرفا برای ثبت خاطره دوربین می خواهید یا برای اموزش تخصصی و عکسبرداری و فیلمبرداری حرفه ای

دSourceرمورد اینکه به چه نوع قابلیت های بزرگنمایی نیاز دارید و اینکه آیا حالت ماکرو گزینه ساخت یا شکست است ، تأمل کنید . اگر هنوز به توانایی های خود برای نزدیک شدن به صخره بدون ایجاد صدمه اطمینان ندارید  ، بزرگنمایی خوب  در دوربین امری ضروری است . و اگر از مخلوقات کوچک عصبانی هستید ، یک حالت ماکرو را در نظر بگیرید یا از خود بپرسید که آیا مایل به تهیه لنز اختصاصی ماکرو هستید.

اگر از ساخت فیلم های زیر آب عصبانی هستید و نمی توانیدد به خوبی فیمبرداری کنید ، توصیه می کنیم دوربینی با فناوری تثبیت کننده تصویر انتخاب کنید. این ویژگی به شما امکان می دهد در حین حرکت فیلم های عالی بگیرید و عکس های ثابت بگیرید ، چیزی مانند HERO7 در اینجا عملکرد خوبی دارد.

بسیاری از مردم فکر می کنند مگاپیکسل بسیار حیاتی است. بله ، در مورد کیفیت عکس های شما بسیار مهم هستند ، اما نه به اندازه سنسور دوربین. هنگام انتخاب دوربین زیر آب ، به دنبال یک سنسور بهتر از مگاپیکسل بالا باشید. چیزی در حدود 12 مگاپیکسل با سنسور مشخصات بالا عملکرد بهتری نسبت به دوربین با مگاپیکسل بالا اما  با سنسور ضعیف دارد.

غواصان عکاس مطرح و برجسته

 • ایدرین بیدل  –  فیلمبردار انگلیسی
 • ژاک ابو کوستو – مخترع فرانسوی اسکوبا مدار باز ، غواص پیشگام ، نویسنده ، فیلمساز و محقق دریایی
 • هنری وی کندای – فیزیکدان ذرات آمریکایی که برنده جایزه نوبل فیزیک شد
 • پی پر پتی– عکاس اولیه فرانسوی. اولین بار برای عکاسی در زیر آب.
 • لنی ریفنشتال – کارگردان ، تهیه کننده ، فیلمنامه نگار آلمانی ، تدوینگر ، عکاس ، بازیگر و رقصنده

بهترین دوربین های غواصی

پس از بررسی دقیق ، دوربین های زیر آب زیر را به عنوان گزینه های برتر انتخاب کردیم. همه محکم ، قابل اعتماد و از مارک های معتبر تهیه شده اند.
 • دوربین ضد اب olympus tough TG-6

دوربین ضد آب Olympus Tough TG-6

 • دوربین دیجیتال panasonik lumix lx 4Kدوربین دیجیتال PANASONIC LUMIX LX10 4K
 • دوربین غواصی paralenz

دوربین غواصی Paralenz

 • دوربین پاناسونیک Lumix LX100 ll

​​​​​​​پاناسونیک Lumix LX100 II

 • دوربین کامپکت  سونی RX 100 vll

​​​​​​​دوربین کامپکت سونی RX100 VII ممتاز

 • بسته دوربین دیجیتال  cannon G7x mark ll

​​​​​​​بسته دوربین دیجیتال Canon G7x Mark II

 • دوربین دیجیتال ضد اب  nikon coolpix W300 16MP 4K Ultra HD

​​​​​​​دوربین دیجیتال ضد آب Nikon COOLPIX W300 16MP 4k Ultra HD

 • دوربین دیجیتال  sony alpha a7ll

​​​​​​​دوربین دیجیتال بدون آینه Sony Alpha a7II

 • دوربین ضد اب MP HD 2.7k 48

​​​​​​​دوربین زیر آب FHD 2.7K 48 MP ضد آب

 • دوربین دیجیتال cannon SLR EOS 6D mark ll

​​​​​​​دوربین SLR دیجیتال Canon EOS 6D Mark II

 • ​​​​​​​​​​​​​​دوربین اکشن دیجیتال سیاه  GOPRO HERO7 

​​​​​​​دوربین اکشن دیجیتال سیاه GoPro HERO7

 • دوربین دیجیتال cannon powershot G16  12.1 MP cmos

​​​​​​​دوربین دیجیتال Canon PowerShot G16 12.1 MP CMOS

 • دوربین ضد اب olympus TG-5

​​​​​​​دوربین ضد آب Olympus TG-5

​​​​​​​

 • دوربین دیجیتال cannon powershot G5 X mark

​​​​​​​دوربین دیجیتال Canon PowerShot G5 X Mark II​​​​​​​

 

 

 

 

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;