dive knife | چاقوی غواصی

بدون دیدگاه

توضیحات

چاقوی غواصی چیست ؟

چاقوی غواصی جزوه تجهیزات جانبی غواص محسوب می شود اما باید در نظر گرفت که همراه داشتن ان خالی از لطف نیست و بسته به نوع غواصی بسیار پرکاربرد
است و چاقوی غواصی مناسب بهترین ابزاری است که یک غواص می تواند داشته باشد. از فولاد ضد زنگ گرفته تا تیتانیوم ، یک لبه تیز یا دندانه دار خوب می تواند به هر درگیری کمک کند.
چاقوی غواصی

 مواد به کار رفته در چاقوی غواصی

آرایش تیغه شما در ماندگاری آن نقش دارد. بیشتر چاقوهای غواصی از فولاد ساخته شده اند ، گرچه تیتانیوم نیز یک گزینه است.

  • فولاد ضد زنگ : اصطلاح "فولاد ضد زنگ" گمراه کننده است  آنها زنگ زدگی دارند ، آهسته تر از فولاد ساده ، و بنابراین نیاز به نگهداری هم دارند . بعد از هر بار غواصی چاقو خود را با آب تازه بشویید و بگذارید خشک شود یا در خارج از غلاف قرار گیرد. همچنین می توانید آن را روغن بزنید یا با سیلیکون مالش دهید.
  • چاقوهای استنلس استیل اغلب دارای یک سری ، سری ، معمولاً سری 300 یا 400 سری هستند. هرچه تعداد کمتر باشد ، تیغه در برابر خوردگی مقاوم تر است . . چاقوی سری 300 به زودی چاقوی سری 400 زنگ نمی زند ، اما 400 همچنان تیزتر خواهد ماند . بنابراین ، هرکدام به توجه ویژه خود نیاز دارند (تمیز کردن بیشتر در مقابل تراش بیشتر).
  • تیتانیوم : چاقوهای غواصی تیتانیوم تقریباً کاملاً ضد زنگ بوده و در برابر خوردگی مقاوم هستند ، زیرا فاقد کربن برای اکسیداسیون هستند . یک چاقوی غواصی تیتانیوم حاشیه خوبی دارد و باعث کاهش زمان نگهداری می شود. سبک تر و انعطاف پذیرتر از فولاد است ، بنابراین شکستن آن سخت تر است. با این حال ، آنها بسیار گرانتر از نمونه های فولادی خود هستند و باید حفظ  و نگهداری شوند تا کیفیت آنها  نیزحفظ شود.

کاربرد چاقوی غواصی

چاقوی غواصی ابزاری اضطراری است که فقط در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان سلاح استفاده نمی شود . دقیقاً مانند کیسه های هوا در اتومبیل ،  شما ممکن است از آنها استفاده نکنید ، اما همیشه خیلی بهتر است که فقط آنها را در آنجا داشته باشید.

دلیل اصلی حمل چاقو در غواصی این است که خود یا همیار خود را آزاد کنید ، با توجه به اینکه ماهیگیری و صیادی هر روز بیشتر می شود   - یا شبکه ای که هر روز در اطراف اقیانوس پخش می شود ، گرفتار شوید.  غواصی که گرفتار تور ماهیگیری شود قطعاً امری غیرمعمول نیست و بیشتر کسانی که از این مخمصه فرار کرده اند دیگر هرگز غواصی بدون  این یک مورد را در نظر نخواهند گرفت. برای کسانی که در جنگل های دریای شور و اطراف آن  ویا در اجسام مغروق غواصی می کنند ، احتمال گرفتار شدن دلیل مهم برای دستیابی به چاقوی تیز است.

چندین غواص از چاقوهای خود نه تنها برای آزادی خود بلکه برای کمک به زندگی موجودات زیر اب  که درتور ماهیگیری یا شبکه های ولگرد گرفتار شده استفاده کرده اند . یک چاقوی مفید همچنین می تواند به عنوان یک لنگر بزرگ در بستر دریا در جریان سنگین عمل کند تا مانع از رانده شدن شما شود در حالی که دستان شما نمی توانند از هر سنگ یا برآمدگی استفاده کنند . سرانجام ، حتی اگر شما هرگز نیازی به استفاده از چاقوی غواصی خود پیدا نکنید (و خوشبختانه چنین است) ، یک چاقو به سادگی می تواند به عنوان یک " شیکر " خوب برای جلب توجه همراهان در زیر آب استفاده شود ، به این صورت که  با زدن ضربه با چاقو به تانک یا سیلندر خود

 بحثی وجود دارد که اره زدن به طناب یا تور ماهیگیری در زیر آب با چاقو موثرترین راه برای آزادی در شرایط اضطراری نیست ، به همین دلیل اخیراً قیچی ها و خط برش ها بیشتر از چاقوها مورد علاقه قرار گرفته اند . هر دو بسیار ارزان هستند و از چاقوی روی تور ماهیگیری و طناب سنگین بهتر کار می کنند.

با این حال ، در پایان روز ، همیشه بهتر است حداقل یک نوع ابزار برش را به همراه داشته باشید ، نه اینکه در شرایطی گرفتار شوید که آرزو می کنید یکی از آنها را داشته باشید

نکاتی مربوط به تیغه چاقوی غواصی
چاقوی غواصی شما نوع غواصی شما را نشان می دهد . در اینجا راهنمای مختصری از گزینه های موجود آورده شده است:

تیغه ها - می توانند ثابت یا تاشو باشند - یک تیغه ثابت را می توان به راحتی از غلاف محافظ برداشته و با یک دست استفاده کرد. باز کردن یک تیغه تا شده ممکن است با یک دست سخت تر باشد اما حمل آن راحت تر و ایمن تر است.

 - مستقیم یا دندانه دار - یک تیغه مستقیم نایلون و پلاستیک را برش داده و برش می دهد . یک لبه دندانه دار از طریق جلبک دریایی و الیاف طبیعی اره می شود .  چاقویی را انتخاب کنید که دارای هر دو لبه باشد - و به دنبال یک شکاف تیغه ای باشید که به طور خاص خط ماهیگیری را قطع کند.

سر تیغه - می تواند صریح ، واضح یا کشیده باشد . سری بلانت ایمن تر هستند و از سوراخ شدن جلوگیری می کنند . سری تند و تیز برای سنبله زدن ماهی هنگام ماهیگیری با نیزه مناسب است . و سری  تانتو ترکیبی از دو مورد دیگر است که دارای یک نقطه بالا و یک آسیاب صاف هستند و آنها را بسیار قوی می کند.

اندازه - چاقوی جمع و جورتر اغلب گزینه ارجح است .  و یک تیغه 7-10 سانتی متری برای برش شبکه و تور کافی خواهد بود . چاقوهای بزرگتر برای ماهیگیری نیزه ای مناسب هستند.

راحتی - مطمئن شوید که دست شما به راحتی در چسبیده است . و حتی در هنگام استفاده از دستکش نیز اجازه گرفتن خوب را بدهید . غلاف و غلاف کردن چاقو را تمرین کنید تا به طبیعت دوم تبدیل شود.

چاقوی غواصی

چرا چاقوهای غواصی صاف هستند؟

سری واضح می تواند باعث ایجاد سوراخ در لباس بدن ، تنظیم کننده یا پوست شما شود . چاقوهای اشاره دار بیشتر برای ماهیگیری با نیزه استفاده می شوند. لبه های چاقوها صاف ، برش دار یا دندانه دار هستند - بنابراین سری می تواند برای ایمن تر شدن چاقو صاف باشد - و می تواند برای تراشکاری ، هک و حفر استفاده شود.

غلاف و بند چاقوی غواصی

هنگام غواصی ، چاقوی شما می تواند به پا یا بازو بسته شود ، یا روی کمربندغواصی یا جلیغه تعادل شما نصب شود. چاقو را در محلی که راحت ترین مکان شماست و در دسترس شما قرار دارد بپوشید . باید بتوانید آن را با یک دست ترسیم کنید . چاقوهای غواصی بصورت غلاف یا تاشو وارد می شوند :

  • غلاف :  اطمینان حاصل کنید  که غلاف شما چاقوی شما را ایمن نگه داشته است ، اما به شما اجازه می دهد آن را با یک دست بکشید . اکثر غلافها از پلاستیک ساخته شده اند که چاقوی شما را بدون کند شدن آن نگه می دارند.
  • تاشو : چاقوی تاشو ، کوچکتر سبک تر و راحت تر از همتای ثابت خود است  . بیشتر آنها در حالت باز قفل می شوند تا خطر بریدن انگشتان شما از بین برود.  با این حال ، باز کردن برخی از چاقوهای تاشو با یک دست دشوار است.

اگرچه بیشتر چاقوها بند مخصوص خود را دارند ، اما بعضی اوقات مجبورید بند خود را جداگانه خریداری کنید. به دنبال تسمه های ساخته شده از نایلون دوخته شده ، پارچه ای بادوام و مقاوم در برابر شن و سنگ باشید.

چاقوی غواصی

نتیجه
به یاد داشته باشید ، چاقوی غواصی شما هرگز سلاح نیست و همچنین نباید از آن برای آزار زندگی دریا یا از بین بردن زیستگاه استفاده شود . با اطمینان و مسئولیت پذیری از چاقو خود استفاده کنید.

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;