dive flashlight | چراغ قوه غواصی

بدون دیدگاه

توضیحات

 کاوش در دنیای زیر آب فوق العاده جذاب است زیرا چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. پر از رنگ ، اغلب درک کامل زیبایی آن به دلیل کمبود نور دشوار است. فقط برای غواصی عصرگاهی لازم نیست ، غارها و مناطق پوشیده زیادی وجود دارد که نیاز به نور اضافی دارند. داشتن بهترین چراغ غواصی زیر آب به شما این امکان را می دهد تا بیشترین بهره را از غواصی خود ببرید.

چراغ قوه غواصی

چراغ قوه غواصی

یک چراغ قوه غواصی به غواص جهت دیدن رنگ واقعی اجسام که به علت نفوذ نکردن طیف های رنگی مختلف در اعماق مختلف حذف می شوند  ؛  کمک بسزایی می نماید .   چراغ قوه غواصی یک منبع نور قابل حمل توسط غواصان اسکوبا جهت دید مناسب اشیا و موجودات زیر آب است  ، با استفاده از نور مصنوعی می توان یک شی را در اعماق بیشتر با رنگ کامل مشاهده کرد . انواع مختلفی از چراغ های غواصی در بازار موجود می باشند که  بعضی کوچک و  قابل حمل در جیب جلیقه تعادل غواصی  و  برخی بزرگ تر و قوی تر جهت عکاسی و فیلم برداری در زیر اب می باشند .

تاریخچه چراغ قوه غواصی

چراغ های اولیه زیر آب لامپهای برقی ثابت یا لامپ های قابل حمل با باتری خشک برای استفاده غواصان با لباس استاندارد غواصی بودند  .   یک مدل از لامپهای قابل حمل را با یک لنز سهموی تولید کرده و از طریق یک توپی و سوکت به گلدان غواصی متصل شده است که به غواص اجازه می دهد تا از هر دو دست خود هنگام کار استفاده کند. 

 

در سال 1906 ، رشته تنگستنمعرفی و برای تولید 200 تا 3000 چراغ غواصی رشته ای شمعی مورد استفاده قرار گرفت . در سال 1919 لامپ بخار جیوه 250 واتی را معرفی شد که می توانست تا 18000 شمع تولید کند .  برای غواصی در آب  های کدر ، لامپهای دستی سدیم 45 وات به گزینه مورد نظر تبدیل شدند.  این چراغ های اولیه باید زیر آب روشن شوند تا از ترک خوردن شیشه گرم شده هنگام ورود به آب سرد جلوگیری شود

 

لامپ برقی زیردریایی ، با و بدون رفلکتور

A. مورد فلزی حاوی اتصالات الکتریکی.
ب- کره شیشه ای و لامپ رشته ای.
  C.  استند، که  از کره  محافظت می کند.
د- حلقه لامپ معلق.
E. بازتابنده.

 

اولین فانوس در دسترس نیروی دریایی ایالات متحده 150 قدرت شمع داشت .  آزمایش اولیه نشان داد که باید طول کابل در فانوس استاندارد نیروی دریایی ایالات متحده از 125 فوت به 250 فوت در سال 1915 افزایش یابد تا محدوده عملیاتی بیشتری فراهم شود.  همچنین انها به ارزیابی چراغ غواصی مشغول شدند برای مرطوب و خشک خروجی نور ، مدت زمان  و مصرف باتری ، راستی ضد آب بودن ان ، و همچنین حداکثر تحمل عمق . 

لامپ های هالوژن  در دهه های آخر قرن بیستم مورد استفاده قرار گرفتند زیرا نور بیشتری برای انرژی مصرفی تولید می کردند . به دنبال آنها لامپهای  تخلیه با شدت زیاد  و بعد از ان ها ، دیودهای ساطع کننده نور . غواصان  مي توانستند از برق يك كابل  استفاده كنند ، اما غواصان براي استفاده بهتر از مزيت تحركي خود نياز به چراغ هايي مستقل از اتصال به سطح اب داشتند  . منابع تغذیه قابل حمل از باتری های اسید سرب برای چراغ های قابل شارژ و باتری های کربن برای منبع تغذیه های یکبار مصرف ، به باتری های قلیایی ، نیکل کادمیوم  ، نیکل فلز هیدریدپیشرفت کردند .  اخیراً هم  ، باتری های  لیتیوم یونی قابل شارژ

 چراغ های معدنچی  ضدآب  برای عمق متوسط ​​مناسب بوده و برای غواصی غار  نیز محبوب بودند .  برای عمق های  بیشتر ، چراغ های قوطی ساخته شده در خانه و بعداً به صورت حرفه ای تولید شدند ، غواصان با  یک منبع تغذیه قدرتمند اما سنگین و حجیم را ادامه می دادند  که متصل به یک چراغ با ویژگی های : سبک ، به راحتی قابل حمل بودند که می توانستند در دست حمل شوند  یا از یک گیره یا گردنی ، وقتی برای انجام یک کار به هر دو دست احتیاج داشتید. دستگیره  های گودمن ساخته شدند تا بتواند چراغ را در پشت دست حمل کنند ، که باعث آزاد شدن انگشتان برای کارهای دیگر می شدند . انها بعداً به دستکش گودمن  توسعه یافتند ، یک دستکش جزئی نرم که از نور همانند دسته گودمن پشتیبانی می کند .

افزایش  های مداومی در خروجی لومن برای کاهش قدرت منابع نور و افزایش چگالی توان باتری ها وجود داشتند . در دهه دوم قرن بیست و یکم چراغ های دستی جمع و جور با چندین هزار لومن خروجی در پیکربندی های پرتو باریک و گسترده در دسترس بودند ، که گاهی اوقات  باهم ترکیب می شدند و گاهی اوقات با  ال  ایی دی های  قرمز و توالی های چشمک زن ترکیب می شدند . این چراغ ها اغلب برای استفاده به عنوان چراغ های تصویری نیز مناسب هستند و می توانند جایگزین استروب ها برای عکاسی ثابت ، با قیمت مناسب شوند. برخی از چراغ های  نیز با خروجی ماورا بنفش برای مشاهده و عکاسی از موجودات فلورسنت در دسترس هستند .

یک چراغ کنیستری اولیه که در حدود سال 1965 به فرانک مارتز نسبت داده شد ، از چراغ های اتومبیل پرتو مهر و موم شده استفاده می کرد . چراغهای بعدی غارها از سرهای سبک لوله آزمایش استفاده کردند . این محصولات در اوایل دهه 1970 توسط (مهندسی انگلیسی) به صورت تجاری ساخته شد و بعداً مارک لئونارد طیف وسیعی از چراغ های کنیستر را با گلدان های مقطع مدور و مستطیل شکل در اکریلیک و آلومینیوم تولید کرد . و نورپردازی زیر آب آمریکا  هم از مهندسی انگلیس استفاده کرد ، بیل گاوین با کابلهای قطع سریع ، ان ها را اصلاح کرد ،  و به تولید رساند .

انواع چراغ قوه غواصی

 چراغ قوه انتگرال یا دستی

منبع نور و منبع تغذیه در یک محفظه مقاوم در برابر فشار آب و آب قرار دارند. چراغ توسط مکانیزمی که در داخل محفظه تعبیه شده خاموش و روشن می شود

انواع چراغ قوه غواصی

 

 چراغ قوه نور کنیستر

چراغ های کنیستر از زمانی به وجود می آیند که اندازه باتری مورد نیاز برای مدت زمان سوختن کافی در یک نور خروجی زیاد بیش از حد بزرگ بود تا بتوان آن را به راحتی در دست غواص حمل کرد. کار در اطراف  با استفاده از یک هد نور با منبع نور بود که آنقدر کوچک و سبک است که به راحتی می تواند آن را در دست یا یک پایه نصب کند و از طریق کابل از یک باتری ضد آب ، که از طریق کابل تامین می شود ، برق را تأمین کند. . 

انواع  چراغ قوه غواصی

 

  چراغ قوه سر سوار  یا هد مونت

چراغ های هد مونت توسط غواصانی که نیاز به استفاده از هر دو دست برای اهداف دیگر دارند استفاده می شود. این می تواند توسط یک غواص صنعتی که در زیر آب کار می کند ، یا  برای یک غار یا غواصی با محروریت های شدید در یک موقعیت داشته باشد . با نصب سر ، خطر خیره شدن سایر غواصان در مجاورت بیشتر است ، زیرا چراغ ها با سر غواص حرکت می کنند و این ترتیب برای غواصانی که به تنهایی کار می کنند یا اکتشاف می کنند مناسب تر است .  نصب کلاه ایمنی برای کارهای صنعتی معمول است که اغلب توسط دوربین فیلمبرداری مدار بسته روی کلاه ایمنی کنترل می شود

چراغ قوه غواصی هد مونت

چراغ های هد غارنوردی بعنوان چراغ های نصب شده در سر غواصی  در غارهای کم عمق قابل استفاده هستند ، زیرا ضدآب هستند ، اما به طور کلی برای استفاده تحت فشار زیاد طراحی نشده اند. 

کاربرد چراغ قوه غواصی

شاید فکر کنید چراغ قوه فقط در غواصی شب کاربرد دارد به این دلیل که ما دیگر نور خورشید را نداریم ، اما غواصی شب تنها یکی از غواصی هایی است که در ان به چراغ قوه نیاز داریم . تعدادی از مرجان ها و  انواعی از ماهی ها وجود دارند که فقط با رساندن نور کافی قابل مشاهده هستند که سنگفرش های مرجانی یکی از ان هاست .  در غواصی در غار یکی از اصلی ترین تجهیزات چراغ قوه غواصی می باشد زیرا در غار هیچ منبع نور طبیعی وجود ندارد . همانطور که میدانید با افزایش هر ۱۰ متر عمق ما قدرت دید و تشخیص یک رنگ را از دست میدهیم و برای دیدن دوباره انها نیاز به نور داریم در این مواقع با چراغ قوه غواصی قادر به تشخیص رنگ ها میشویم .

انتخاب صحیح چراغ قوه غواصی

مهمترین نکات برای انتخاب یک چراغ غواصی ؛ بتواند در برابر فشار مقاوم باشد (به طور حدودی تا ۱۵۰ متر فشار عمق را تحمل کند) قدرت انتقال نور و میزان نور بالایی داشته باشد بهتر است درصورت خالی بودن دست غواصی از چراغ قوه دستی همراه با مچبند استفاده شود تا مانع از رها شدن ان شود . همچنین وزن چراغ قوه هم مهم است سنگینی ان میتواند موجب از بین رفتن اسایش شما در زیر اب شود. مورد اخر توجه به کلید روشن و خاموش چراغ قوه غواصی می باشد به دلیل قرار گرفتن ان در عمق ممکن است نتواند به درستی کار کند ، پس باید مقاوم باشد 

تجهیزات جانبی چراغ قوه غواصی
غواصان فنی غالباً از دسته نوع گودمن برای حمل نوری در پشت دست استفاده می کنند ، بنابراین می توان از دست بدون افت نور استفاده کرد.  این نوع دسته در اصل سفت و سخت بود و برای حمل سر نور کنیستر استفاده می شد ، اما اکنون برای چراغ های کوچک یک تکه نیز استفاده می شود. مشتقات از بانجی برای نگه داشتن نور در جای خود استفاده می کنند یا از مواد نرم ساخته شده و مانند دستکش استفاده می شوند .

  • چراغ قوه غواصی کوچک روی دسته نرم نوع گودمن ، نمای جانبی

  • چراغ قوه غواصی کوچک روی دسته نرم نوع گودمن ، نمای جلو

  • چراغ قوه غواصی روی دسته نرم نوع گودمن ، نمای جانبی ، نشان دادن استفاده از دست

  • پایه دستی بانجی

 

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;