SMB چیست؟

بدون دیدگاه

توضیحات

smb چیست؟

.یا بویه نشانگر سطحی وسیله ای باد شونده در انواع و سایز های مختلف میباشد . سایز های کوچکتر آن مصرف آموزشی و سایز های بزرگ تر آن در غواصی تکنیکال قابل استفاده میباشد. انتهای برخی از آنها باز و برخی به صورت بسته میباشد، در مدل هایی با انتهای بسته یک سوپاپ تخلیه روی آن تعبیه شده تا در مواقع پر شدن بیش از حد تخلیه و یا به صورت دستی غواص آن را تخلیه کند.

smb علت نام گذاری

در اصل عبارات اختصاری 

Smb  مخفف  Surface Marker Buoy

یا

DSMB  مخفف  Delayed Surface Marker Buoy

می باشد که با نام های دیگری نیز شناخته می شود از جمله پاراشوت پرچم بویه نشانگر سطح  و ....  ممکن است شما در مناطق مختلف هرکدام از این نام ها را  بشنوید که همگی در اصل نشان دهنده یک وسیله می باشند.

بویه چیست ؟

 بویه های نشانگر سطح آب و سیله ای امدادی و  کمکی  بیشتر غواصان است  این بویه نشان دهنده محل حضور غواصان به شناورهای سطح آب می باشد .  که معمولا به قایق غواصی متصل می باشند

smb کاربرد

طبق قوانین و مقررات برخی  از  کشورها استفاده از  پرچم غواصی روی این نشانگر ها  در زمان عملیات غواصی اجباری می باشد  معمولاً این بویه ها  مجهز به یک پرچم سفید و آبی رنگ به نام پرچم آلفا بودند و معنی و مفهوم آن این است که یک تیم غواصی در حین عملیات غواصی است و باید سرعت خود را کم کرده و فاصله خود را حفظ نمایید۰

همچنین در بعضی از مناطق جغرافیایی به جای پرچم آبی و سفید از پرچم قرمز با خط مورب سفید استفاده می شود که معنی آن مشابه پرچم الفا می باشد.

همچنین می توانند به عنوان یک مرجع عمق برای کنترل سرعت صعود  و حفظ دقیق عمق در ایستگاه های برداشت فشار عمل کنند. .پاراشوت برای غواصان  و  ارائه دهندگان خدمات غواصی به عنوان یک مورد بسیار مهم از تجهیزات ایمنی در نظر گرفته می شود

در بعضی موارد هم از  این بویه ها برای موقعیت هایی دلخواه  و زیبا به خصوص اجسام غرق شده به عنوان یک نشانه برای غواصان محسوب میشود.

smb مهارت زدن

یکی از مهمترین مهارت هایی که یک غواص بایستی فرا بگیرد نحوه صحیح استفاده از اس ام بی است .  استفاده از پاراشوت مانع رخ دادن بسیاری از حوادث می شود یادگیری این مهارت در دوره دوستاره  انجام می شود

اجزای پاراشوت وکاربرد

کاربرد اولیه پاراشوت  در سطح آب میباشد  و  به دلیل رنگ ضد طبیعت که این وسیله دارد، (قرمز، زرد و نارنجی) از فاصله دور نیز مشخص است .  

کاربرد دوم پاراشوت برای کنترل سرعت صعود غواص از کف به سطح بوده و میتواند به کمک پاراشوت سرعت سعود خود را کنترل نماید

کاربرد بعدی پاراشوت  برای کنترل غواص در ایستگاه های برداشت فشار و یا ایستگاه ایمنی میباشد. قسمت انتهایی  پاراشوت که به یک قرقره یا ریل اتصال دارد، نشانگر خوبی برای نشان دادن عمق و حفظ آن توسط غواص می باشد. این کاربری برای غواصان تکنیکال بسیار پر اهمیت بوده به نحوی که جزو مهارت های پایه در غواصی تکنیکال طبقه بندی میشود.

یک  پاراشوت با سایز بزرگ میتواند نشانگر خوبی برای نشان دادن موقعیت غواص برای قایق غواصی به خصوص در دریای مواج باشد.

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;