اسنوركل غواصی یا اسنورکر (اسنورکلر)

بدون دیدگاه

توضیحات

اسنوركل غواصی  یا اسنورکر (اسنورکلر)

اسنورکل یا اسنورکر به غواص این اجازه را می دهد زمانی که در زیر آب به سر می برد، به کف دریا نگاه کرده و نفس بکشد. اسنورکلر از دو بخش دهانی و لوله تشکیل شده است. بخش دهانی اسنورکلر اندازه قالب دهان می باشد و از یک ماده نرم ساخته شده است. به همین دلیل به راحتی از ورود آب به دهان غواص جلوگیری می‌کند.

جنس این لوله از ماده سخت یا نیمه سخت می باشد و بدون هیچ گونه شکستگی، منحنی و خم می شود. داخل این لوله نیز حتما باید خمیده باشد که از تجمع آب در اسنورکلر جلوگیری کرده و از جریان هوا محافظت کند.

برای اینکه غواص را راحت‌تر در سطح آب پیدا کنید قسمت انتهایی لوله را که از آب بیرون است را رنگ آمیزی کنید. اسنورکل دارای بست می باشد که بند ماسک را نگهداری کند ولی باید دقت کنید در جای درست قرار بگیرد(سمت چپ ماسک). برخی از مدل‌ها نیز یک سوپاپ برای خالی کردن در آخر یا انتهای لوله را دارند.

میانگین سر شخص در حالت عادی بین 7 تا 9 کیلو می باشد که حرکت دادن دائم آن برای نفس کشیدن نیاز به انرژی زیادی دارد. معمولا زمانی که فرد دارای شناوری مثبت می‌باشد و سر خود را بالا و پایین می برد مرکز بالانس بدن مدام تغییر می‌کند و  غواص نیاز دارد مجدد آنرا تنظیم کند.

اسنورکل به غواص کمک میکند به صورت طولانی و بدون نیاز به شناور بر روی سطح آب شنا کند. همچنین غواص را در زمان شنا روی سطح آب بالا می آورد. اگر شما علاقه به مصرف زیاد هوای داخل سیلندر در زمان شنای سطحی نداشتید اسنورکل کمک مناسبی برای شما می باشد.

چگونه یک اسنورکل مناسب انتخاب کنیم؟

اگر قصد دارید از یک اسنورکل مناسب استفاده کنید به موارد زیر در هنگام خرید دقت کنید:

  • در زمان خرید اسنورکل از همان کمپانی که ماسک غواصی خودرا تهیه کرده‌اید اسنورکل خود را تهیه کنید زیرا معمولا تولید کننده های این نوع محصولات اسنورکلها و ماسهای خود را هم اندازه و با رنگ بندی مناسب می سازند.
  • اگر ترس حساسیت دهانی دارید دقت کنید قطعه دهانی با کیفیت و نرم ساخته شده باشد. هم چنین سطوح داخلی لوله و پایین آن را به جهت اطمینان از صاف بودن کنترل کنید و سعی کنید اسنورکل انتخابی شما از قطعات قابل تنظیم و چرخش ساخته شده باشد.
  • حتما دقت کنید طول و قطر اسنورکلر ها استاندارد باشد تا تخلیه آب راحت بوده و بتوانید کمترین مقاومت را برای تنفس داشته باشد.
  • زمانی که اسنورکل را انتخاب می‌کنید به قطعات اتصال دهنده دقت کنید. برخی از این متصل کنندها بسیار آسان می‌باشند و یا مکانیزم آنها دچار مشکل بوده و جدا شدن اسنورکل را در زمان غواصی راحت تر می کند.
  • اسنورکلرهایی که انتهای آنها نرم و انعطاف پذیر می‌باشد ماندگارتر و طول عمر کمی نسبت به انواع دیگر دارند ولی در کل اسنورکلهای انتخاب کنید که قسمت انتهای آن انعطاف پذیرتر بوده و قطعه دهانی قابل چرخاندن باشد.

شکلهای متفاوت اسنورکل

در حال حاضر اسنورکل‌ها در اشکال مختلفی ساخته شده و به گروهای زیر تقسیم شده اند:

  • Normal Snorkel : این نوع اسنورکل ها از مدلهای قدیمی می باشند که از یک لوله ساده با یک قطعه دهانی تشکیل شده اند.
  • Purge Snorkel :این مدل اسنورکلها دارای سوپاپ می باشند که عملیات تخلیه را آسان تر می کنند.
  • Semi Dry Snorkel: این اسنورکلها  نیز از نوع نیمه خشک بوده که توسط ابزارهایی که در بالای لوله وجود دارند تا حدودی از وارد شدن آب به داخل جلوگیری می کنند.
  • Dry Snorkel : این نوع اسنورکلها از نوع خشک می باشند که از ورود آب را به داخل به صورت کامل جلوگیری می کند.

با عضویت در سایت کمپ دایور از آخرین اخبار و اطلاعات غواصی و شنا همچنین برگزاری دوره های شنا و غواصی با خبر شوید.

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی بیشتر و یا هماهنگی جهت ثبت نام در کلاسها با شماره 09120357727 تماس بگیرید.

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.

ثبت دیدگاه

Captcha

;