دوره های آموزش غواصی cmas

بدون دیدگاه

توضیحات

دوره های آموزشی cmas

 

تاریخچه Cmas ؟ cmas چیست ؟

دوره های آموزش غواصی  cmas

Cmas مخفف CONFEDERATION MONDIALE ACTIVITES SUBAQUATIQUES به معنای کنفدراسیون جهانی ورزش های زیر آبی می باشد .

در تاریخ 28 سپتامبر سال 1958 ، نمایندگان قانونی فدراسیون های کشورهای ایتالیا ، بلژیک ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، موناکو ، ایالات متحده آمریکا ، یوگوسلاوی ، سوئیس ، پرتغال و برزیل در یک کنگره واقع در شهر بروکسل گرد هم آمدند تا کنفدراسیون مستقل بین المللی را تاسیس کنند که در بر گیرنده تمامی رشته های زیر آبی باشند . در نهایت موسس و بنیانگزار cmas کاپیتان ژاک ایو کوستو موفق شد به طور خاص کلیه وظایف و مسئولیت های کمیته زیر آب را از کنفدراسیون بین المللی ماهیگیری ورزشی را که خود در سال 1952 تاسیس شده بود را کسب نماید .

یکی از مهمترین وظایف cmas  آموزش غواصی و صدور گواهینامه های غواصی به شرح ذیل می باشد .

 

دوره های غواصی سیستم آموزشی cmas

 

به طور کلی آموزش های  cmas شامل گروه های غواصی عمومی ، اسنورکلینگ ، غواصی های تخصصی ، غواصی آزاد یا آپنیا و مربیگری هر کدام می باشد .

 

دوره های غواصی اسکوبا

یک ستاره

برای مشاهده جزئیات آموزش ، قیمت دوره غواصی یک ستاره ، تاریخ و ... به بخش دوره های غواصی در سایت مراجعه نمایید .

کارت تک ستاره  cmas

دو ستاره

برای مشاهده جزئیات آموزش ، قیمت دوره غواصی دو ستاره ، تاریخ و ... به بخش دوره های غواصی در سایت مراجعه نمایید .

سه ستاره

برای مشاهده جزئیات آموزش ، قیمت دوره غواصی سه ستاره ، تاریخ و ... به بخش دوره های غواصی در سایت مراجعه نمایید .

کارت سه ستاره  cmas

چهار ستاره

 

دوره های غواصی سطحی یا اسنورکلینگ

اسنورکلر یک ستاره

اسنورکلر دو ستاره

اسنورکلر سه ستاره

 

دوره های آموزش آپنیا غواصی آزاد

سطح یک آپنیا

سطح دو آپنیا

سطح سه آپنیا

عکاسی سطح یک تا سه ، غواصی در غار سطح یک تا سه ، علوم دریائی سطح یک تا سه ، غواص مبتدی نایتروکس ، غواص پیشرفته نایتروکس ، غواصی در شب ، غواص ری بریزر ، جستجو و به سطح آوری و ... از جمله دوره های آموزش غواصی در سیستم  cmas می باشد .

 

دوره های مربیگری cmas

دوره مربی غواصی تک ستاره

دوره مربی غواصی دو ستاره

دوره مربی غواصی سه ستاره

دوره های اسنورکلر مربیگری ، دوره های مربیگری نایتروکس ، دوره های مربیگری آپنیا و .....

 

آموزش ورزش های زیر آبی در cmas

آپنیا یا غواصی آزاد / apnea ، aquathlon ، فین سویمینگ ، شکار ماهی ، تیراندازی زیر آب ، راگبی زیر آب ، هاکی زیر آب و عکاسی زیر آب از جمله ورزش هایی می باشد که در سیستم  cmas آموزش داده می شوند .

اعضای  cmas / کمیته رابری  cmas

 کمیته راهبری  cmas  از هفت عضو تشکیل شده که عبارتند از ایتالیا به عنوان رئیس کل ، موناکو به عنوان دبیر کل ، مجارستان به عنوان معاون کل ، تونس به عنوان رئیس کمیته علمی ، فرانسه به عنوان خزانه دار ، ایرلند به عنوان رئیس کمیته فنی و اسپانیا به عنوان رئیس کمیته ورزشی

کمیته علمی cmas

کمیته علمی cmas بر مسائل مهم مربوط به محیط زیست دریا تا گونه های مهاجم و خطرناک نظارت دارد . با توجه به اینکه غواصان بهترین شاهدان وضعیت محیط زیست در زیر آب دریاها و اقیانوس ها هستند ، لذا غواصان می توانند به عنوان بهترین و بزرگترین اشخاص هشداردهنده و حافظان محیط زیست دریا نیز باشند . در واقع کمیته علمی  cmas وظیفه نظارت بر این رویکرد مشارکتی غواصان در جهت حفظ محیط زیست زیر آب را برعهده دارد .

کمیته علمی cmas با همکاری یونسکو وسازمان های بین المللی مثل  sea grant اقدام به تهیه دستورالعمل های کاری برای غواصان نموده اند . وظیفه تشخیص و صدور صلاحیت علمی و افتخاری به غواصان واجد شرایط برای شرکت در دوره های غواصی تحقیقاتی بر عهده این کمیته می باشد . و این تائید صلاحیت از سمت  cmas  خود یک مزیت متمایز برای پژوهشگران متقاضی در انجام کارهای تحقیقاتی در سایر کشورهای جهان هست .

کمپ دایور مجری برگزاری دوره های غواصی تک ستاره  cmas ، دوره غواصی دو ستاره cmas ، دوره سه ستاره cmas و مربی گری های تک ستاره ، دوستاره و سه ستاره سی مس می باشد .

با عضویت در سایت از تاریخ و اخبار برگزاری دوره ها و مسابقات غواصی مطلع شوید .

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.
  1. مریم جوهری

    1399/11/28

    هیچ نظری درموده این دوره ندارم امکان داره در دوره های بعدی شرکت کرده واضحار نظری داشته باشم برای بیان وگفت وگو

ثبت دیدگاه

Captcha

;