سیستم های آموزش غواصی در ایران

بدون دیدگاه

توضیحات

سیستم های آموزش غواصی در ایران 


غواصی در حقیقت هنر شناوری در آب می باشد . با توجه به شرایط فیزیک و آناتومی بدن انسان و همچنین نیاز مبرم انسان به هوای تنفسی ، حساسیت ها و الزاماتی برای غواصی وجود دارد . برخی سازمان های معتبر بین المللی در طی سالیان گذشته ، اقدام به تدوین و گرداوری تجربیات و علوم مرتبط با غواصی نموده اند و آموزش های لازم برای غواصی را در قالب استاندارد ها و دوره های غواصی به علاقه مندان این رشته ورزشی و تفریحی ، آموزش می دهند .

سیستم های آموزش غواصی در ایران 


معتبرترین مراکز و سیستم های آموزشی غواصی در ایران


•    Cmas کنفدراسیون جهانی فعالیت‌های زیر آبی CONFEDERATION MONDIALE ACTIVITES SUBAQUATIQUES
•    Ssi   اسکوبا اسکولز اینترنشنال  Scuba Schools International یا SSI
•    Padi انجمن مربیان حرفه‌ای غواصی
•    NAUI  انجمن ملی مربیان زیر آب 
•    BSAC  باشگاه زیر آبی بریتانیا 
•    ACUC  ای سی یو سی گواهینامه زیر آب آمریکا کانادا


در حقیقت شما برای انجام غواصی بایستی حداقل در یکی از سیستم های آموزش غواصی در بالا ، آموزش ببینید . شما در پایان دوره های آموزشی غواصی در هر کدام از سیستم های بالا ، پس از موفقیت در آزمونهای عملی و تئوری ، موفق به اخذ گواهینامه غواصی از موسسه مذکور می گردید . 
برخی موسسات در سرتاسر دنیا و برخی فقط در بین کشورهای خاصی معتبر می باشند . از بین موسسات بالا به طور خاص سیستم ها آموزشی cmas , ssi , padi در دنیا و ایران فراگیرتر هستند . در نهایت اصول غواصی در تمامی دوره ها یکی می باشد فقط مراحل و نحوه اموزش ها متفاوت می باشد . شما با داشتن مدرک از هر کدام از موسسات غواصی مجاز به غواصی در سایت های غواصی دنیا می باشید . 


مقایسه سیستم های آموزش غواصی در ایران 


از بین سه موسسه بالا که در ایران بیشترین امار دوره ها را به خود اختصاص داده اند ، ظاهرا اموزش دیدگان پدی ، به علت تحریم های ایالات متحده امریکا برای دریافت مدرک با مشکل روبرو هستند و نمیتوانند مدارک خود را مستقیم در ایران دریافت نمایند ، بایستی ادرس را برای کشور دیگری ثبت کرده و از انجا مدارک را دریافت نمود ، که همین امر موجب بوجود آمدن مشکلاتی برای علاقه مندان به این سیستم اموزشی شده . 

دوره های آموزش غواصی پدی padi


ssi هم از معتبر ترین موسسات اموزشی می باشد که در مطلب مرتبط با دوره های آموزشی ssi  به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت . یکی از ویژگی های دوره های ssi  تعدد دوره های تخصصی آن می باشد . Ssi یکی از بروز ترین سیستم های آموزشی جهان میباشد که در بحث دیجیتال لرنینگ و اموزش دیجیتال بسیار قوی تر از سایر سیستم ها می باشد  

دوره های آموزش غواصی ssi


 Cmas  یکی از رایج ترین سیستم  های آموزشی در بین غواصان و مدارس غواصی در ایران می باشد . تعداد کم دوره ها ، سهولت در گرفتن مدارک و تائیدیه فدراسیون نجات غریق و غواصی ، و همچنین ارزان تر بودن دوره ها نسبت به سایر سیستم های غواصی ، مورد استقبال گسترده غواصان گشته . در سیستم آموزش غواصی cmas  غواصان به سه دسته تک ستاره ، دوستاره و سه ستاره رتبه بندی می شوند . در قسمت مرتبط با دوره های آموزشی cmas به طور مفصل با این سیستم آموزشی آشنا خواهید شد .

دوره آموزش غواصی cmas


با توجه به اینکه اصول ، الزامات و وسایل مورد استفاده در غواصی در تمامی سیستم های آموزشی یکسان هست، لازم به ذکر می باشد ، از نظر مهارت بین دانش اموختگان هر سه سیستم در پایان دوره ها تفاوت خاصی وجود ندارد . و مهارت هر غواص بیشتربه تلاش و هنر خود کاراموز و همچنین به تسلط و تجربه مربی وی بستگی دارد .


بهترین مرکز و سیستم آموزش غواصی کدام است ؟


همانطور که در بالا هم اشاره کردیم درنهایت مدارک دوره ها تفاوت خاصی با هم ندارند و این امر بیشتر به سلیقه و شرایط هنرجو بر میگردد . کمپ دایور سیستم آموزشی CMAS  و  SSI  را پیشنهاد میکند . هر چند باز تاکید میکنیم این امر بیشتر بستگی به علاقه و سلیقه هنرجو بستگی دارد . کما اینکه برخی از هنرجویان که قصد دارند غواصی را بصورت کاملا حرفه ای دنبال کنند ، همزمان هر دو سیستم را فرا میگیرند که از نظر هزینه بسیار به صرفه می باشد که در این مورد پیشنهاد میکنیم حتما با مشورت نمایید و اطلاعات کامل تری دریافت نمایید .
در هر صورت کمپ دایور مجری برگزاری هر دو سیستم آموزش غواصی می باشد .

 

مدیر سایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری است.
  1. حسین خزایی

    1399/09/27

    بند علاقمند به این رشته هستم لطفا راهنمایی میکنید از کجا باید شروع کرد

ثبت دیدگاه

Captcha

;